NOCLEGI Lubomierz

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi Lubomierz i okolice

FILTRUJ PO

NOCLEGI W POBLIŻU Lubomierz

sprawdzony obiekt 100%
e-mail i telefon
dłużej niż rok
odwiedzony przez przedstawiciela trivabook.pl
zdjęcia dodane przez trivabook.pl
58-580 Szklarska Poręba, Górna 21/E/2     zobacz na mapie
Komfortowy Apartament z Garażem "DOROTA" Noclegi Szklarska Poręba Apartament DOROTA Zapraszamy Państwa do nowo wybudowanego apartamentu "Dorota" znajdującego się w Szklarskiej Porębie. Miejscowość ta odwiedzana jest przez turystów o każdej porze roku. Zimą znajdą tutaj coś dla siebie zwolennicy...   zobacz ofertę
od 300 zł/noc

Snow Queen

21,28 km od Lubomierz
sprawdzony obiekt 25%
dłużej niż rok
58-580 Szklarska Poręba, Okrzei 18     zobacz na mapie
Zapraszamy do Willi Snow Queen w Szklarskiej Porębie. Oferujemy pokoje 2-3 osobowe oraz pokój rodzinny mieszczący 6 osób. Obiekt jest świeżo po remoncie. Cena 140zł od osoby ze śniadaniem.    zobacz ofertę
od 280 zł/noc

Dodaj bezpłatnie obiekt do portalu na 30 dni i odbieraj rezerwacje od Turystów

Noclegi w Lubomierz | Sprawdź najlepsze ceny

Lubomierz to urokliwe miasteczko w województwie dolnośląskim, które jest jednocześnie jednym z najmniejszych i najstarszych miast w tej okolicy. Specyficzna, typowa dla średniowiecza budowa śródmieścia kusi turystów, którzy chętnie odwiedzają miasto, zarówno by odpocząć, jak i spędzić czas aktywnie. W Lubomierzu nakręcono aż osiem filmów, z uwagi na bajeczne krajobrazy i wyjątkową, niepowtarzalną architekturę. Dzięki rozmieszczeniu na Pogórzu Izerskim teren jest zróżnicowany, ciekawy, a wydarzenia kulturalne w mieście takie jak Festiwal Filmów Komediowych nie pozwalają się tu nudzić!

Noclegi Lubomierz

Co warto zobaczyć w Lubomierzu i okolicy?

1. Rynek

Pierwszym miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć w Lubomierzu jest malowniczy rynek, którego zabudowa niemal w całości jest zabytkowa. Zachował on swój pierwotny kształt, który niegdyś otoczony był drewnianym obwarowaniem. Głównym elementem rynku jest imponujący ratusz, zachwycający swoją architekturą.

2. Klasztor sióstr Benedyktynek

Ten wspaniały kompleks budynków o zabudowie gotyckiej zachwyci każdego odwiedzającego. Wnętrze kościoła przynależnego do zespołu zabudowań wypełnione jest zabytkami sztuki, w tym zapierającymi dech w piersiach malowidłami na sklepieniu czy zdobieniami w stiuku. 

3. Obwarowania miejskie

Mury miejskie zachowały się we fragmentach od XV i XVI w. będąc integralną częścią średniowiecznej zabudowy miasta. Zostały one postawione na zlecenie księcia Bolka I, a uzupełniające się moduły pełniły funkcję ochronną dla klasztoru i okalały miasto. 

Szlaki turystyczne w Lubomierzu

Przez Lubomierz i okolice przebiegają liczne szlaki turystyczne - zarówno piesze jak i rowerowe, dzięki czemu zwolennicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się tu nudzić. Wśród pieszych szlaków wyróżnić można między innymi szlak żółty między Lasem Gryfowskim a Stankiem oraz szlak niebieski między Rębiszowskim Lasem a Pławną. Są tu także trzy lokalne szlaki rowerowe, oraz szlak międzynarodowy. Ponadto przez gminę przebiega szlak Via Cervimontana oraz szlak papieski. Lubomierz to miasto, w którym osoby szukające aktywności fizycznej z pewnością chętnie spędzą czas!

Noclegi i gastronomia

W Lubomierzu znaleźć można wspaniałe miejsca noclegowe, zarówno w klimatycznych hotelach oferujących luksusowe i wygodne pokoje, jak i bliżej natury (pola kempingowe, przytulne i wygodne domki). Dostępne są również liczne miejsca, które będą odpowiednie dla pracodawców szukających noclegów dla swoich pracowników. W Lubomierzu bez problemu znaleźć można tanie, czyste i wygodne kwatery, lub też hostele i motele. Osoby, które interesują noclegi w tej okolicy nie muszą się martwić, ponieważ bez problemu można tu znaleźć miejsce dla siebie.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!