NOCLEGI Łódź

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi w Łodzi i okolicy

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Noclegi Łódź

Dodaj obiekt noclegowy w Łodzi bezpłatnie na 30 dni

Europa zachwyca się Łodzią, zachwyć się i Ty

To miasto, przez wiele lat było oceniane przez Polaków jako brzydkie i nieciekawe, dziś wygląda jednak nieco inaczej. Brytyjskie pismo "The Independent" zachwyca się nim na swoich łamach. Mowa o Łodzi, która w ostatnich latach przeszła wielką, wręcz imponującą przemianę, przyciągając coraz większą liczbę odwiedzających.

Prestiżowe brytyjskie pismo "The Independent" zachwyca się kolejnym polskim miastem. Opisuje je nawet jako „one of the coolest European cities you’ve probably never heard of” – „jedno z najciekawszych miast w Europie, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście. Mowa oczywiście o Łodzi, mieście, które my – Polacy na ogół nieco lekceważymy. Jak się okazuje zupełnie niesłusznie, ponieważ skrywa ono w sobie całe mnóstwo ciekawych atrakcji, fascynujących wydarzeń i perełek architektonicznych, to także prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy.

Brytyjski magazyn określa Łódź mianem polskiego Manchesteru. I w sumie nic w tym dziwnego, bo oba miasta zapisały się na kartach swoich krajów jako ważne ośrodki przemysłowe. Łódź w XIX wieku była nawet polską stolicą przemysłu – głównie włókienniczego. Jednak miasto dość mocno ucierpiało podczas II wojny światowej i znacznie podupadło, w wyniku czego przypięto mu łatkę najbrzydszej metropolii w naszym kraju.

Obecnie Łódź wygląda zupełnie inaczej – miasto w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przeszło ogromną metamorfozę. Byłe zakłady przemysłowe przekształcono w stylowe centra handlowe, hotele i restauracje, a część z nich udekorowano artystycznymi muralami.

Oto miejsca na mapie Łodzi, których nie wypada pominąć, odwiedzając to miasto:

Ulica Piotrkowska

Urząd Miasta w Łodzi ul.Piotrkowska

Ulica Piotrkowska – to główny deptak Łodzi i… najdłuższy deptak Starego Kontynentu – jego długość przekracza 4 kilometry. To właśnie tutaj kwitnie życie towarzyskie miasta – znajdują się tu liczne restauracje, knajpki, a także muzea - Muzeum Włókiennictwa i Muzeum Fabryki, liczne parki i ogrody – w tym Ogród Botaniczny oraz piękne pałace i inne pamiątki przeszłości. Łódź to miasto filmowe dlatego na Piotrkowskiej mieści się również Aleja Gwiazd, na której swój ślad pozostawili sławni polscy filmowcy - reżyserzy i aktorzy.

Pałac Karola Scheiblera

Pałac Karola Scheiblera – wspomnieliśmy już o tym, że Łódź jest miastem filmowym, dlatego wspomnieć należy także o Muzeum Kinematografii, znajdującym się w rezydencji Karola Scheiblera. Wywodzący się z niemieckiej rodziny Scheibler był w XIX wieku jednym z największych łódzkich przemysłowców, a jego neorenesansowy pałac jest symbolem dawnej potęgi miasta i świadectwem jego wielokulturowych korzeni. Eklektyczne wnętrza budynku posłużyły jako scenografia dla wielu polskich filmów, takich jak „Lalka”, „Ziemia obiecana” czy „Między ustami a brzegiem pucharu”. Od 1986 roku mieści się tu Muzeum Kinematografii, gromadzące ciekawe eksponaty – od urządzeń poprzedzających kino: latarnie magiczne i fotoplastykon, przez elementy scenografii i rekwizyty z wielu polskich produkcji, po bogatą kolekcję plakatów filmowych. Pałac Karola Scheiblera usytuowany jest w zabytkowym parku Źródliska.

Pierwszy publiczny park w Łodzi – Źródliska

Pierwszy publiczny park w Łodzi – Źródliska - powstał w 1840 roku na wzór osiemnastowiecznych ogrodów angielskich i uważany był za jeden z piękniejszych przykładów założeń ogrodowych w Królestwie Polskim. Pejzażowy charakter parku zachował się do czasów współczesnych, a w jego środku zlokalizowana jest palmiarnia, którą zbudowano w celu ochrony 140-letnich roślin. Jest ona jedną z najnowocześniejszych palmiarni w Europie.

Dom Izraela Poznańskiego

Dom Izraela Poznańskiego w Łodzi

Dom Izraela Poznańskiego - jednego z najbogatszych mieszkańców miasta, uznawany jest obecnie za jeden z najpiękniejszych pałaców nie tylko w Łodzi, ale w całej Polsce. Wzniesiono go w XIX wieku w pełnym przepychu i bogactwa stylu barokowo-klasycystycznym, przez co bywa nazywany ,,polskim Luwrem”. Obecnie w pałacu znajduje się Muzeum Historii Miasta Łodzi, które zachwyca zwiedzających imponującą kolekcją malowideł, sztukaterii, pieców, kominków i detali z poprzedniej epoki. Turyści zobaczyć mogą tu także bogato zdobioną salę balową, pokoje, salony i buduary, w pełni wyposażone w akcesoria z epoki.

Light Move Festival

Light Move Festival w Łodzi

Light Move Festival – czyli Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła. To największy festiwal światła w Polsce, podczas którego magia kolorów, ruchu, dźwięków i różnorodnych barw oraz gra świateł w niepowtarzalny sposób podkreślają indywidualność i atrakcyjność wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą. Łódzkie ulice, parki, dziedzińce i podwórka zamieniają się wtedy w otwarte galerie sztuki, wpływając na niepowtarzalność tego miejsca na mapie naszego kraju.

Manufaktura

Manufaktura Łódź

Manufaktura – to powstała na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, ogromnych rozmiarów przestrzeń handlowo-usługowo-rozrywkowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na Manufakturę składa się trzynaście zrewitalizowanych postindustrialnych budynków, które wyróżniają charakterystyczne formy oraz czerwone, nieotynkowane cegły. Architektura i przemyślana aranżacja tego miejsca tworzy harmonijne połączenie historii z nowoczesnością, doskonale oddając klimat przemysłowej Łodzi. W Manufakturze nikt nie będzie narzekać na nudę – od wielbicieli zakupów po miłośników rozrywki i osoby spragnione sportowych wrażeń. Na odwiedzających czeka tu 260 sklepów, kino z 15 salami, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz około 60 lokali gastronomicznych różnego typu. Kompleks ten poszczycić może się także wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym między innymi wyróżnieniem w konkursie CEE Real Estate Quality Awards 2006 dla najlepszego obiektu związanego z handlem i rekreacją w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego 2010 roku.

Manułaktura w Łodzi

 

Jesteście gotowi na wycieczkę do Łodzi?

Chcielibyście odwiedzić to interesujące miasto, ale nie wiecie gdzie znaleźć najlepszą dla Was opcję zakwaterowania? Zajrzyjcie na Trivabook.pl i w kilka chwil, z bogatej oferty noclegów wybierzcie tę idealną.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!