NOCLEGI Krosno

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi w Krośnie i okolicy

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Noclegi Krosno

Krosno jest miastem położonym w południowo - wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Jest miastem niezwykle bogatym w architekturę. Jego Rynek z renesansowymi sukiennicami, może być kojarzony z krakowskim Starym Miastem, przez co został nawet nazwany „małym Krakowem". Szereg starych zabytkowych budynków i muzeów sprawią, że codziennie będziemy mogli zobaczyć coś nowego i na długo zapamiętamy naszą podróż.

Co warto zobaczyć w Krośnie i jego okolicach?

1. Muzeum Podkarpackie
Niewątpliwie Muzeum Podkarpackie należy do najbardziej popularnych atrakcji Krosna. Możemy tam zobaczyć niesamowite ekspozycje. Np. ekspozycję szkła podkarpackich hut czy galerię twórców krośnieńskich XIX i XX w. Odbywają się tam też wydarzenia, takie jak koncerty lub wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

2. Rynek
Wspaniale zadbany i reprezentacyjny plac w centrum miasta to coś, czym mieszańcy Krosna śmiało mogą się pochwalić. Na Rynku w Krośnie będziemy mogli przespacerować się wzdłuż zabytkowych kamieniczek z różnych okresów. Warto też zwrócić uwagę na ratusz oraz nową atrakcję, jaką jest podświetlana fontanna. Fontanna w kształcie kwiatu wygląda szczególnie pięknie nocą.

3. Magurski Park Narodowy
Jeśli znudzą nas już budynki, architektura lub po prostu klimat miasta, w okolicy Krosna znajdziemy Magurski Park Narodowy. Wybierając się do parku, będziemy mogli, pospacerować doceniając piękno natury, pooddychać świeżym powietrzem i po prostu wypocząć. Spacer po parku jest też szansą na spotkanie niesamowitych i unikatowych roślin, ponieważ jest ich tam, aż 800 gatunków! Również zwierzęta takie jak niedźwiedzie czy wilki znalazły swój dom na terenie parku.

4. Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Muzeum poświęcone twórczości polskiej poetki Marii Konopackiej. Na muzeum składa się zabytkowy dworek oraz park o łącznej powierzchni ponad 3 hektarów. Autorka „Roty” poza muzeum doczekała się również pomnika.

Gdzie warto zjeść w Krośnie?

Regionalnych dań zasmakujemy w restauracji Posmakuj Krosno lub Oberża Krosno. A smakosze piwa z pewnością znajdą coś dla siebie w Piwiarni Krosno.

Jaki jest najlepiej oceniany obiekt noclegowy?

Według odwiedzających najlepszym miejscem na zatrzymanie się w Krośnie jest Pałac Polanka.

Jaka jest średnia cena za nocleg w Krośnie?

Za nocleg w Krośnie zapłacimy średnio 150zł za osobę.

Jakie są najciekawsze atrakcje Krosna?

W Krośnie zobaczymy jeszcze Centrum Dziedzictwa Szkła, Kościół Farny p.w. Trójcy Przenajświętszej, Muzeum Rzemiosła oraz Rezerwat przyrody Prządki.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!