NOCLEGI Gorlice

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi Gorlice i okolice

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Noclegi Gorlice

O Gorlicach

Gorlice to niewielkie miasto leżące w województwie małopolskim, między Nowym Sączem a Krosnem. To miasto z historią, chętnie odwiedzane jest przez turystów, między innymi przez dobrze zachowane, cmentarze wojenne. Do Gorlic warto przyjechać o każdej porze roku, ponieważ zawsze jest tam pięknie.

Co warto zobaczyć w Gorlicach i okolicy?

1. Zdobądź Łysą Górę

Najwyższym punktem miasta, leżącym po jego zachodniej stronie, na granicy ze wsią Stróżówka, znajduje się Łysa Góra. Jest to szczyt o wysokości 441m npm., przez który przebiega niebieski szlak turystyczny. Łysa Góra dzięki temu, że jest częściowo zalesiona, zapewnia odwiedzającym wspaniałe widoki. Warto wybrać się tam, by odetchnąć nieco od miasta i spędzić trochę czasu na łonie natury.

2. Przenieś się w czasie, odwiedzając Skansenu Przemysłu Naftowego "MAGDALENA"

W skansenie zapoznasz się z historią Gorlickiego Zagłębia Przemysłu Naftowego. Przez liczne eksponaty, poznanie jej będzie dużo ciekawsze i przyjemniejsze.

3. Odwiedzaj liczne cmentarze wojenne.

Gorlice to miasto, które przede wszystkim stawia na historię i zachęca do zachowania tradycji. Dlatego będąc w nim, warto zajrzeć, chociaż na jeden cmentarz, żeby przekonać się, jak wiekowe znajdziemy na nim pomniki.

4. Rozerwij się - Klub Bilardowy Ósemka & Club 10 Kręgielnia

Oczywiście nie samymi eksponatami i historią żyje człowiek. Warto po całym dniu zwiedzania wyskoczyć na miasto i trochę się zrelaksować. Możesz pograć w kręgle lub po prostu zjeść coś i napić się ze znajomymi.

Gdzie smacznie zjemy w Gorlicach?

Na najlepsze recenzje restauracji w Gorlicach zasłużyły Restauracja Gęsia Skórka, Restauracja Stary Dworzec oraz U Połki i Allana.

Który obiekt noclegowy w Gorlicach jest najlepiej oceniany?

W Gorlicach najlepiej na nocleg wybrać Motelik Grosar lub U Schabińskiej - Pałac w Siarach, ponieważ oba miejsca są tak samo dobrze oceniane, a pokoje spełniają najwyższe standardy. Jeśli chcielibyśmy jednak wynająć domek, warto wziąć pod uwagę domek w Beskidzie Niskim, znajdujący się w okolicy.

Jaka jest średnia cena za nocleg w Gorlicach?

Za nocleg w tej miejscowości zapłacimy średnio 110 zł za osobę.

Jakie są najciekawsze atrakcje w Gorlicach?

Jedną z najciekawszych atrakcji Gorlic są Pokoje Zagadek TIME OUT, w których przeżyjemy wspaniałą przygodę. Jako ciekawostkę warto zobaczyć również, pierwszą na świecie uliczną lampę naftową, wynalezioną przez Ignacego Łukasiewicza. Lampa znajduje się na ulicy Węgierskiej, po raz pierwszy zapłonęła tam w 1854r.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!